MASÉRSKA    ŠKOLA
reminy
*****
TURČIANSKE TEPLICE
Ucho je zrkadlom
CELÉHO TELA
AURIKULOTERAPIA - Reflexológia ucha - prihláška na odborný seminár v masérskej škole REMINY

Kurz AURIKULOTERAPIE - Reflexológie ucha

AURIKULOTERAPIA - UŠNÁ AKUPRESÚRA

Reflexná mapa ucha
Ľudské telo a celý organizmus sa opakovane premieta na rozličných častiach tela - mikrosystémoch, cez ktoré môžeme liečebne pôsobiť.

Najznámejšie mikrosystémy sú na chodidle nohy, ruky, hlave, jazyku, nose, atď, ale najdlhšiu tradíciu zo všetkých má mikrosystém ucha.

Aurikuloterapia prináša výsledky a nevyvrátiteľne prináša úľavu pri celom spektre bolestivých stavov a rôznych zdravotných problémoch.

Reflexológia ucha
Aurikuloterapia
O ušnej terapii (aj keď v inej podobe ako ju chápeme dnes) sa zmieňovali už klasické čínske texty, v dobách starého Egypta zasvätené ženy poznali využitie pôsobenia na body ucha proti otehotneniu ako aj ústrelu a ischias.
V časoch námorníckych výprav už piráti poznali účinok napichnutia a dráždenia bodu zraku, čo bol pôvodný dôvod nosenia náušníc u pirátov.


Súčasnú podobu mikrosystému "mapy ucha" rozpracoval až francúzsky lekár Paul M.Nogier v roku 1951. Pri návšteve jedného pacienta si všimol jazvičky na uchu a pacient mu vysvetlil, že mal ischias a trpel chronickými bolesťami v krížoch a istá pani mu rozžeraveným drôtom popálila bod na uchu a od tej doby má pokoj. Tá pani sa tajomstvo liečby bolestí chrbta dozvedela od čínskeho prisťahovalca a prevzala jeho pomerne drsnú metódu pripaľovania.
Nogier si všetko starostlivo overil a keďže vedel, že ischias má svoje sídlo v piatom bedernom stavci, vyznačil uvedený bod na uchu odpovedajúci refexnej reakcii. Logicky postupujúc vyznačil a vyskúšal reflexy aj štvrtého a tretieho bederného stavca. Za niekoľko rokov takto zmapoval celé ucho a v roku 1966 vydal knihu Aurikuloterapia a neskôr Aurikulomedicína.

Pre koho je kurz AURIKULOTERAPIA - Reflexológia ucha určený?

  • Tento seminár je vhodný pre všetkých záujemcov o danú tématiku bez ohľadu na vek, pohlavie, zamestnanie, atď.,
  • V každom prípade by ale uvedené znalosti nemali chýbať tým, ktorí vykonávajú rôzne nastreľovanie náušníc, piersing do ucha a pod. !!!

Logo masérskej školy Reminy
Masérska škola REMINY
Kollárova 715/64
039 01 Turčianske Teplice
Zdieľajte na sociálnych sieťach
Design © Ivan 2005-2018 | ochrana osobných údajov