MASÉRSKA    ŠKOLA
reminy
*****
TURČIANSKE TEPLICE
Najviac problémov
máme z NEPOHYBU
SM SYSTÉM - špirálna stabilizácia - odborný seminár v masérskej škole REMINY Turčianske Teplice

SM systém - Špirálna stabilizácia

Stabilizácia a mobilita

SM systém znamená stabilizáciu a mobilitu. Ide o systematické cvičenia, ktoré stabilizujú telo, a tiež vyvíjajú jeho mobilitu. Zameriavajú sa na pohybový aparát človeka, hlavne chrbticu, ktorá je pri týchto cvičeniach aktívne stabilizovaná. Autorom SM systému je český lekár MUDr. Richard Smíšek.

Princíp metódy

Princíp metódy je v práci so špirálovými svalovými reťazcami. Svalový reťazec je súbor svalov, ktorých správne fungovanie skrz pohyb zabezpečuje stabilitu organizmu - jeho postúry, a zároveň správne vykonávanie pohybov. Funkcia samotných svalových reťazcov sa zabezpečuje prostredníctvom špirálovej stabilizácie.

Prevedenie cvičenia

SM systém využíva pri prevádzaní cvičenia posturálnu reakciu, senzomotoriku, už spomínanú špirálovú stabilizáciu a proprioreceptívnu neuromuskulárnu facilitáciu na báze pohybu ako takého, pri ktorom sa strieda fáza relaxácie a aktivácie, a tiež fázy pretiahnutia s kontrakciou svalových vlákien spojených do svalov, vytvárajúcich svalové reťazce.

Cieľová skupina

SM Systém je určený pre prevažnú väčšinu ľudí, od detského veku piatich rokov, cez dospelých, až po starších ľudí s cieľom či už prevencie, zachovania zdravia pohybového aparátu, alebo pri riešení zdravotných komplikácií, ku ktorým patria napríklad poruchy držania tela, akútne alebo chronické algické vertebrogénne syndrómy, hernia disku, skolióza, spinálna stenóza, stuhnuté svaly, ochabovanie svalstva chrbta, extrémne namáhané a iné svalstvo.


Pre koho je kurz SM SYSTÉM - špirálna stabilizácia určený?

  • Tento seminár je vhodný pre masérov a fyzioterapeutov ale aj záujemcov z radov laickej verejnosti, ktorí chcú pomôcť sebe, prípadne svojim blízkym.

Logo masérskej školy Reminy
Masérska škola REMINY
Kollárova 715/64
039 01 Turčianske Teplice
Zdieľajte na sociálnych sieťach
Design © Ivan 2005-2018 | ochrana osobných údajov