MASÉRSKA    ŠKOLA
reminy
*****
TURČIANSKE TEPLICE
Najviac problémov
máme z NEPOHYBU
Tradičná Thajská masáž - južný štýl - odborný seminár v masérskej škole REMINY Turčianske Teplice

Kurz Tradičnej Thajskej masáže - južný štýl

Zakladateľ tradičnej Thajskej masáže Jivaka Kumar Bhaccha, Magadha-King

Masážne techniky tradičných thajských masáží sa datujú do doby pred 2500 rokmi, do doby Buddhu. Pôvodne pochádzajú z Indie, odkiaľ boli do Thajska prenesené lekármi a buddhistickými mníchmi. Zakladateľom thajskej medicíny bol Jivaka Kumar Bhaccha, Magadha-King, osobný lekár a blízky priateľ Buddhu.

Buddha

Od svojho vzniku až do roku 1832 boli znalosti Tradičnej Thajskej masáže odovzdávané len ústne, pokiaľ ich kráľ Rama III. nechal vytesať do kameňa v Chráme Wat Pho v Bangkoku. Táto teória vychádza z filozofie jógy, je základom čínskeho systému akupunktúry a akupresúry a z tohto systému se vyvinul aj japonský shiatsu.
Teoretickým základom tradičnej thajskej masáže je náuka o neviditeľných dráhach energie (sen), ktoré prechádzajú ľudským telom. Thajská masáž využíva desať týchto dráh - "Desať Senu", k liečbe celého tela (včítane všetkých jeho orgánov). Dôležité tlakové body se nachádzajú práve na týchto desiatich dráhach. Masáž bodu podporuje duševnú relaxáciu, ale zároveň odstraňuje bolesť v celom tele a ztuhlosť kĺbov.
Pozdrav pri kurze tradičnej Thajskej masáže
Pri týchto vysoko efektívnych masážnych technikách masér používa palce, dlane, lakte, kolená a chodidlá, pomocou ktorých sú vytvárané tlaky, kombinované s preťahovaním a akupresúrou. Masér pokladá svojho klienta do rôznych polôh, pri ktorých masíruje špeciálne body pre akupresúru, aby odblokoval línie energie a stimuloval vyvážený tok energie telom, zvyšuje pohyblivosť a vitalitu, zbavuje stresu a fyzického napätia.
Thajská masáž zahrňuje celé telo, masíruje sa cez odev, pričom najväčšie pôsobenie je sústredené na svaly nôh, kĺbov, chodidiel a chrbáta, pretože tieto časti tela sú najviac namáhané pri súčasnom životnom štýle.
 

Čo Vám kurz tradičnej Thajskej masáže prinesie ?

  • Oboznámite sa s teoretickými základmi - náuke o dráhach Desať Senu,
  • Naučíte sa históriu a pôvod tradičnej Thajskej masáže, charakteristiku a rozdelenie techník a postupov, účinky, atď.,
  • Na kurze si osvojíte južný štýl tradičných postupov Thajskej masáže školy Wat Po Thai Traditional Massage School Bangkok
  • Po absolvovaní kurzu získate Osvedčenie o absolvovaní kurzu Tradičnej Thajskej masáže v duchu školy Wat Po Thai Traditional Massage School Bangkok
Manipulačné a strečingové postupy pri kurze tradičnej Thajskej masáže
Naše krásne thajské masérky
Naprávanie chrbtice tradičnými thajskými technikami

Pre koho je kurz Tradičná Thajská masáž - južný štýl určený?

  • Tento seminár je vhodný pre masérov a fyzioterapeutov ako nadstavba a rozšírenie možností terapeutického pôsobenia, ako aj pre záujemcov z radov laickej verejnosti, ktorí chcú pomôcť sebe, prípadne svojim blízkym.

Logo masérskej školy Reminy
Masérska škola REMINY
Kollárova 715/64
039 01 Turčianske Teplice
Zdieľajte na sociálnych sieťach
Design © Ivan 2005-2018 | ochrana osobných údajov